Havens

Více jak 150 let zkušeností

Starý mlýn Mlynáři od roku 1845

Rok 1845 je považován za vznik společnosti HAVENS jak ji známe dnes. Toho roku koupil pan Godfried Kaanen (předek dnešních ¨ ředitelů, pana Hanena a pana Kaanena) na jihovýchodě nizozemské provincie Noord-Brabant vodní mlýn Vierlingsbeek.

Díky své poloze poblíž mokřin měl mlýn vždy dostatek vody a mohl být v provozu po cely rok. V té době tím získal velkou výhodu před ostatními vodními a větrnými mlýny.

Zakladatelé V roce 1923 začal pan Godfried Kaanen (vnuk zakladatele společnosti) společně se svými nevlastními bratry, panem Herriem a Martinem Havensem, obchodovat po řece Meuse v Maashees s obilninami.

Společnost byla pojmenována po jejich (nevlastním) otci: "J.P. Havens Graandhandel NV". Na fotce vpravo jsou zleva vedle sebe: H. Havens, G. Kaanen, M. Havens a manager pan Janssen ve třicátých letech.

Havens 1951 HAVENS v roce 1951 (po přestavbě továrny zničené válkou v roce 1944)
S rostoucím obchodem s krmivy pro zvířata v Holandsku začala růst i firma HAVENS. V roce 1970 bylo dokončeno druhé skladovací silo. V průběhu let byla produkční jednotka v Maashees průběžně modernizována, aby vyhovovala všem požadavkům na kvalitu.
Havens ve Venlo V roce 1990 koupila společnost další skladovací silo v přístavu Venlo/Blerick, ležící na řece Maas (viz obrázek). Od roku 1995 obchoduje společnost HAVENS Venlo kromě krmiv a obilovin i s hnojivy.

Na velké fotce, nahoře na této stránce, továrna HAVENS jak vypadá dnes (rok 2003). V současné době jsou všechna krmiva HAVENS vyráběna podle předpisů GMP+ a HACCP, m ezinárodních standardů pro výrobu potravin a krmiv. Navíc jsou krmiva HAVENS 100% přírodní a obsahuje výhradně z rostlinné složky.